m u l t i m ē d i j u   m ā k s l i n i e k s
jaunumi foto galerija

RU EN

Ceļojums uz Amsterdamu.
Īsi runājot, satikās divi cilvēciņi, kādā vietā, un saštukoja laist uz Amsterdamu ar stopiem. Prom bijām desmit dienas. Turp pavadījām divas ar pusi dienas, bet atpakaļ tieši tā pat. Kad nebūs slinkums, uzrakstīšu, ko vairāk.:)))
Pats sākums. Esam aiz Bauskas robežas. Santa cenšas nostopēt kādu līdz Lietuvas robežai. Mūsu mantiņas.
Te jau Vācija, jo uz Latvijas-Lietuvas robežas laimīgi nostopējām kādu Vācijā dzīvojošu latvieti (Anna vārdā). Tad nu saprotiet, kā paveicās!:) Tur pat. Esam vēl jo projām benzīntankā.
Es stopēju vēl turpat. "Mūsu varonis". Pēc kāda laika kāda vācu fūre mūs paņem.
Automaģistrāle blakus iepriekš minētajam benzīntankam. Vācijas mazpilsētiņas parks.
Tas pats parks tai pašā vietā. Tur nācās nakšot uz soliņa. Nakts bija ļoti silta un neviens netraucēja. Ja nu vienīgi kāds ezītis mūs paklusītēm iztraucēja. Garām aizsteidzās pupinādams.:) Urrrā! Esam Amsterdamā. šī ir dzelzceļa stacija. Ar vilcienu, protams neatbraucām. Pie pašas pilsētas iesēdāmies sabiedriskajā transportā un aiziet ...
Interjers un fasāde+kalumi centrālajā ielā. Ooo! "One euro, one beer!" mums radās sauklis. Tas bija Amsterdamā lētākais, ko atradām. Protams, tilpums bija 0,3 L.:)
Skats uz tiltiņu pār kanālu. Grezna ieeja. Man patika tie smukie stabi.
Smukais stabs jau tuvāk. Šim sētas posma bija interesants "klinģera" savīša risinājums. Nu bildē grūti saprast.:(
Eh! Neatceros, kā sauc šo baznīcu. Metāla lējumi un drusku arī tilta akmens daļa.
Šo brīnumu nesapratām. It kā viņš ir pietiekami liels, lai tajā ielīstu cilvēks, bet ieeja ciet. Moš kāds zin!?:) Izskatās jau pēc kāda mākslas objekta. Kāda no Amsterdamas galerijām. Interesanta māja, kurā viņi atrodas. Blakus arī daži elsponāti.
Te es skrienu bildēt, kā atveras tilts. Jā!! Uzspēju. Tilti tur ir daudz, un lielākā daļa no tiem atveras.
Nu pavisam dīvaina arhitektūra. Tā. Mana vēlēšanās nedaudz apmierināta. Gribējās, lai braucot pa autobāni, mūs apdzītu kāds "kruts" Ferrari. Nu šis ar labs.:)
Santa un ķirzakas. Nu, skaidrs, ka nav dzīvas!:) Balkoniņš.
Telefona būdiņa. Man jau patīk dizains. ļoti veigli var ritmiski salikt vairākas būdiņas vienu pie otras, racionāli izmantojot laukumu. Restīte. Parastā.:)
Pats nesaprotu šo bildi.:) Laikam arhitektūra iepatikās. Valsta Mākslas muzeja ieeja Amsterdamā.
Tas pats muzejs, jau no attāluma. Viņā neiegājām, jo klasika jau apnikusi, tādēļ apmeklējām Modernās Mākslas muzeju. Smuki kalta sēta.
Tuvāk. Ieeja mājā, kurai labie kalumi.
Tie paši kalumi. Šķība mājiņa kādā no pilsētas ielām.
Baznīca Utrehtā. Tā ir mazpilsētiņa ļoti tuvu Amsterdamai. Tās pašas baznīcas darzs. Par lielu brīnumu, satiku savas mammas paziņu (tā,kas rozā ietērpā), kura ceļā uz Franciju kopā ar grupu bija apstājušies tieši šeit.
Lāde baznīcā. Apkalta un grezni apgleznota. Ieraugi smuku māju. Nobildē, bet čiks vien sanāca. Ne krāsu ne smalkuma var redzēt. Smukā māja arī tai pašā pilsētiņā.:)
Utrehtas Centrālais Mākslas muzejs (Utrecht’s Centraal Museum). Nu ļoti interesants. Var redzēt darbus no klasikas līdz modernajai klasikai. Kolorīts darbu izstādījums. Kanāls Utrehtā. Šeit raksturīgi, ka starp kanālu un ielu, kas iet paralēli kanālam, ir starpposms, kur daudzviet izvietotas āra kafeijnīcas.
Atpakaļ Amsterdamā. Veiksmīgi uzprojektēta māja, kas kā līkumojoša lenta pārvijas pāri kanālam. Cits rakurss.
Arī šādas mājas ir sastopamas šai kontrastu pilsētā. ; Hi-hi! Santa iet iepirkties!:))
Gājēju tilts pāri kanālam. Iespaidīgs. Njāaa!
Te Santa palūdza puišiem, lai uzgaida, kad es bildēšu, un tad, lai lec iekšā. Traki! Tas ir pietiekami augstu, tādiem kā mēs. Āā! Te mēs dzīvojām visas piecas dienas. Šī mītne ir uzcelta vecas ostas noliktavās vietā, izmantojot saglabājušos karkasu. Interesants risinājums.
Tā izskatās pirms ieiet dzīvoklī. Virtuve.
Jāpiemin, ka dzīvoklis ir divstāvu. Būtībā divistabu, ar visām ērtībām, kuras izvietas viena virs otras. Lai gan koridors tika pārbūvēts, kā trešā istaba. Šai istabā mitinājāmies mēs. Skats pa logu no istabas. Ievērojiet to māju tālumā, kas izskatās nedaudz ar nošķeltu jumtu vai izskatās pēc grimstoša kuģa.
Tad nu tā māja tālumā redzama tuvumā. Naktī virs iejas izvietotajiem paneļiem cauri spīd zila gaisma. Smuki! Dienā, loģiski, savādāk. Te nu mēs esam. Mārīte, pie kuras mēs apmetāmies, un kura ļoti laipni mūs pieņēma (par to liels paldies), un kura arī ir vislabākā dizainere visā Nīderlandē, ir pa kreisi, tad es un, tad ceļojuma galvenais tūlks, kompass un vinkārši jauks cilvēciņš - Santa, pa labi.

Tā lūk! Iesaku paceļot stopojot. Ir vērts!

2003. gada augusts.